Buscar
  • TT Castelldefels

Campionat de Catalunya per edats.

Durant la setmana passada s'ha disputat a Valls (Tarragona), una nova edició dels Campionats de Catalunya per edats, on el nostre club ha tingut representació en la categories benjamí, amb participació en les tres proves, i en la juvenil, amb participació en la prova de dobles.


En la categoria benjamí, va donar el tret de sortida la competició per equips on David Fernández i Pau Lara van finalitzar entre els 26 millors equips amb un balanç d'una victòria per 3-0 contra el CN Sabadell "D", i dues derrotes, contra la UE Sant Cugat 1-3 i contra Els 8 La Garriga 2-3.


En la categoria individual destacar la gran actuació dels dos jugadors, ja que tots dos van aconseguir passar a la fase final.


David va guanyar 3-0 i 3-1 i va passar com primer de grup, mentre que Pau va guanyar 3-2 i va perdre 0-3 i va passar com a segon de grup.


Ja en la fase final, Pau va perdre 1-3 en la primera ronda. finalitzant entre els 64 millors. Pel seu costat David va guanyar el primer partit 3-2 i va perdre en segona ronda 1-3, finalitzant entre els 32 millors de la categoria.


Però sens dubte la millor notícia, dins del gran cap de setmana va arribar de la mà del dobles, on la nostra parella es va quedar a les portes de les medalles.


Ronda rere ronda van anar derrotant als seus rivals, en setzens a la parella del Vic 3-1, en vuitens 3-2 a la prometedora parella del TTCassà formada per Figarola i el campió Prebenjamín, i entre els vuit millors benjamins Oriol Martínez, i van acabar cedint davant la parella del Vilablareix (semifinalistes per equips) per 1-3.


En definitiva gran campionat dels nostres joves companys, obtenint bons resultats en el seu primer campionat, que sens dubte donen molta força per a continuar treballant.


D'altra banda, en la categoria juvenil el nostre jugador Gonzalo Raimbault formant parella amb Marc Ferruz del CN Sabadell, van finalitzar entre les 16 millors parelles del torneig, després de guanyar en setzens a la parella del Vilanova 3-2, i perdre en vuitens davant la parella dels Lluïsos de Gràcia per un igualat 3-0 (tots els jocs en avantatges).


Sens dubte gran actuació de la nostra escola de formació, on també cal destacar el gran treball dels alevins que es van quedar a un joc de classificar-se per als campionats.

Ara toca continuar treballant en aquesta bona línia, i acabar la lliga, per a gaudir del campionat d'Espanya a l'estiu a Tarragona.David Fernández i Pau Lara a Valls durant la disputa del campionat.

10 vistas0 comentarios
¿Vols jugar? Contacta amb nosaltres...

Amb el suport de:

logo-vector-ajuntament-de-castelldefels-
logotip2.png

Col·laboradors:

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now